muzeum wirtualne im. Wladyslawa Piotrowskiego

Ostatnio opublikowany komentarz:

WirtualneŁapy2018-01-19 14:08:07

Aleksander Srebrakow

To nie jest budowa pomnika Lelewela na Rossie. Proszę sobie porównać ścianę budynku kaplicy tutaj i na wcześniejszym zdjęciu z istniejącym już pomnikiem. Więcej o pomniku Lelewela (http://www.hist.uni.wroc.pl/pdf/srebrakowski/spotkania.zip)

Bardzo dziękuję za poprawkę. Z poważaniem- Marian Olechnowicz

» zobacz w albumie

Ostatnio publikowane fotografie:

WirtualneŁapy
album: Sokoły 2... »
WirtualneŁapy
album: Sokoły 2... »
WirtualneŁapy
album: Sokoły 2... »
WirtualneŁapy
album: Sokoły 2... »
2017-12-07

Stu na 100lecie Niepodległości Polski

Fundacja Aktywizacja już po raz drugi zrealizowała projekt dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra.

W ubiegłym roku zadanie dotyczyło żołnierzy wyklętych. Teraz lokalnej społeczności przybliżone zostały sylwetki żołnierzy walczących o niepodległość dzięki realizacji zadania „Stu na 100-lecie Niepodległości Polski”, któremu finansowego wsparcia udzieliła również Gmina Poświętne.

Efektem projektu jest m.in.: publikacja, w której znalazły się biografie, wspomnienia oraz fotografie uczestników walk o niepodległość Polski z gmin: Łapy, Poświętne, Suraż i Sokoły. Do szkół trafił pakiet edukacyjny ze scenariuszami lekcji bazującymi na wydanej publikacji.

10 listopada 2017 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Łapach odbyło się spotkanie prezentujące publikację. Oprawę artystyczną imprezy zapewniła młodzież z Ogniska działającego przy Domu Kultury w Łapach pod kierunkiem Mirosława Bobowika.

Przybyli goście otrzymali bezpłatny egzemplarz książki, wersję elektroniczną można pobrać TUTAJ.

 

2017-12-07