Skip to content →

Chcesz zmierzyć wysokość balustrady schodowej?-zobacz jak

Posiadanie przez nas schodów w swoim domu, zmusza nas do ozdobienia ich i nadania bezpieczeństwa przez inwestycję w poręcze schodowe. Takie barierki nie tylko zapewnią stylowe wykończenie designu schodów, ale przede wszystkim zapewnią ochronę dla najmłodszych. To niezwykle ważna rola, zadbajmy więc, by wykonanie jej zlecić profesjonalistom.

Wydawałoby się, że wysokość balustrady schodów to błahy temat, jednak okazuje się, że powinna ona mieścić się w normie, którą określa prawo budowlane. Jaka jest zatem minimalna wysokość i czy istnieje norma, w której owa balustrada musi się mieścić, pod względem wysokości?

Minimalna wysokość balustrady w domu jednorodzinnym i wnętrzach mieszkań wielopoziomowych to 90 cm. Jeżeli chodzi o przerwy między elementami wypełniającymi balustradę, to nie jest to kwestia regulowana przez prawo budowlane. Wysokość balustrady na schodach to zupełnie inna kwestia jeśli mowa o budynkach wielorodzinnych, oświaty, przychodni zdrowia-czyli prosto mówiąc budynkami, gdzie w jednym czasie może znaleźć się większa liczba ludzi. Tam wysokość balustrady musi wynosić minimum 1,1 m, a przerwa między jej elementami może wynosić maksymalnie 12 cm.

Zatem jak zmierzyć wysokość balustrady schodowej, którą powinniśmy przyodziać schody. To nie jest prosty temat dla osób, które nie mają pojęcia w temacie budownictwa, dlatego warto poprosić o pomoc fachowca z zakresu montażu balustrad. Tylko fachowa pomoc profesjonalisty pomoże na wykonanie bezpiecznych barierek, które spełnią funkcję bezpieczeństwa i nadadzą elegancji wnętrzu.

Już dzisiaj zainteresuj się tematem balustrad, jeśli twoim marzeniem jest postawienie w swym domu schodów. Wbrew pozorom to bardzo ważny temat i trzeba dopełnić starań, by zostały one wykonane ze zgodnością z prawem budowlanym. Nieumiejętnie postawione balustrada może być winowajcą wypadków domowych. Tego można uniknąć! Wystarczy tylko dobrze rozeznać się w temacie balustrad, wybrać jej typ, który najbardziej pasuje do naszych preferencji i znaleźć fachowca, który pomoże nam spełnić marzenie o jej postawieniu.

Już dziś wybierz idealne poręcze i zrób wszystko, by jak najszybciej gościły na twoich schodach. Piękne barierki to podstawa udanej kondygnacji schodów.

Published in Uncategorized